Vodoměrka je na cestě

Makáme na systému pro administraci vodného a stočného

 • pondělí 22. února 2021

Třetím rokem, za provozu, kousek po kousku, vyvíjíme systém pro administraci vodného a stočného pro malé provozovatele. Letošní rok začínáme tím, že systému dáváme jméno. Budiž tedy všem v patrnost dáno, že systém Vodoměrka je tu :-)

Vodoměrka se rodí

Neděláme věci zbůhdarma, takže i Vodoměrka u nás začala se zákazníkem, který potřeboval zajistit pro svou obec administraci stočného s výhledem na vodné. Za férových podmínek jsme se dohodli na administraci a elektronickém zpracování dat s přímým napojením na účetnictví. Postupem času se tak z Vodoměrky stal modul do naší vznikající integrační online účetní platformy.

Co vodoměrka umí?

Ačkoliv je Vodoměrka ještě ve vývojové fázi puberťáka, a na denní světlo se jí moc nechce, už několik věcí umí.

 • správa odběratelů a uzavřených smluv (vyzkoušeno na vysokých stovkách, připraveno na desetitisíce a více)
 • správa odběrných míst
 • generování změnových požadavků na SIPO a zpracování odpovědí
 • zpracování záloh z elektronického vyúčtování SIPO
 • zpracování záloh z elektronického výpisu banky
 • generování reportu pohybu na zálohových účtech odběratelů
 • správa odečtů k odběrným místům
 • správa ceníku stočného a vodného
 • generování faktur z odečtů (vodné + stočné)
 • generování faktur stočného podle směrných čísel (alternativa k odečtům např. pro odběratele s vlastním zdrojem bez vodoměru)
 • generování reportu vystavených faktur a jejich úhrad
 • grafy a reporty vývoje záloh, spotřeby atd.

Vodoměrka se učí

Než se naučí Vodoměrka stát pevně na svých nohou, chceme ji ještě naučit

 • webový online portál pro administraci
 • webový online portál pro odběratele

Protože jí při vývoji pevně podpírá naše online integrační platforma (ta je zatím beze jména), chceme Vodoměrku později naučit integrovat se i s jinými účetními programy.

Ačkoliv je Vodoměrka systém, plánujeme ji poskytovat pouze jako službu. Tj. pro zákazníky nulové starosti s údržbou a provozem. Zároveň ale ctíme naše krédo: "systém je náš - data jsou zákazníka". Chováme se proto ke svěřeným datům nejlépe jak to jen dokážeme.

Čím Vodoměrka měří?

Technologie, na kterých je Vodoměrka v současné době postavena jsou datové zdroje Google Sheets a účetnictví Kastner Stereo + vlastní automatizační a integrační platforma založená na moderních verzích ASP .NET Core (nověji už .NET 5) + Angular, s provozní databází MySQL (půjde měnit za PostgreSQL). Vodoměrku, spolu s celou integrační platformou, hostujeme na Linuxových serverech v Docker kontejnerech. Díky tomu jsme schopni škálovat systém na míru zákaznicky a zajistit dokonalou izolaci dat pro požadované případy. Zároveň Vodoměrku vychováváme i jako pronajímané (multi-tenant) řešení.

Co dál?

V letošním roce (2021) bychom chtěli Vodoměrku postavit na vlastní nohy a nabídnou její služby dalším zájemcům z řad vlastníků a provozovatelů komunálních vodovodů a kanalizací (obce, městyse, města...).

Pokud již dnes hledáte řešení pro administraci vodného a stočného, ozvěte se. Bude-li to jen trochu možné, rádi pomůžeme dříve.

 

Pěkný den a dobrou vodu :-)

Nepřehlédněte

Účetnictví

Zpracováváme účetnictví pro OSVČ, malé firmy a neziskové organizace na Třebíčsku (Kraj Vysočina). Nabízíme vám tyto služby:OSVČ / malá firma / ne ... číst dále

Správa počítačů, sítí, tiskáren, emailů...

Řešíme problémy s počítačem, tiskárnou, serverem, počítačovou sítí a šíříme osvětu mezi uživatele IT. Pomáháme člověku, aby mu počítač lépe sloužil. ... číst dále

nopCommerce pluginy

S nopCommerce jsme od verze 3.90, kdy jsme začali pomáhat našemu klientovi s maloobchodním eshopováním. Plugin za pluginem jsme "poohýbali" chování ... číst dále

Spouštíme nopdou.cz!

Po dlouhém přeskupování priorit se konečně eshop na pluginy stal prioritní záležitostí a dnes 30.5.2023 v pravé poledne vstupuje v pilotním režimu d ... číst dále